İkinci el araba fiyatları ne zaman düşer?

İkinci el araba fiyatları ne zaman düşer?

İkinci el araç almak isteyen kişiler büyük bir heves ile fiyatların düşeceği zamanı bekliyor. COVID-19 pandemisi dünyayı ekonomik bir krize sürükledi. Tüm ülkeler bu ekonomik krizden belli oranda etkilenirken Türkiye doların yükselmesi ile araç fiyatlarında büyük artış yaşadı. İkinci el araç almak isteyen kişiler de bütçesine uygun araba almak istersen bu faiş fiyat artışları ile karşılaşıyor.

İkinci el araç fiyatları düşer mi, araba almak isteyenler ne yapmalı sizlere fikir vermek için biraz araştırma yaptık. O zaman başlayalım.

İkinci el araç fiyatları ne kadar düşer?

İkinci el araç fiyatları ne kadar düşer?
İkinci el araç fiyatları ne kadar düşer?

Uzmanların açıklamalarına göre ikinci el araç fiyatları arz ve talep dengesine göre belirlenecek. COVID-19 salgınının dünyaya yaydığı stresli sürecin hafiflemesi ile araç fiyatlarının düşmesi bekleniyor. Bunun için de 2024 yılı işaret ediliyor. Uzmanlara göre araç fiyatlarının düşmesi salgının azalması ile doğru orantılıdır. Bu yüzden araç fiyatlarının dengeye oturması için 2024 yılı bekleniyor.

İkinci el araç fiyatları pandemi ile birlikte en az %40 yükseldi. Bu yükseliş araç almak isteyen kişileri zora soktu. Önümüzdeki 12 ile 18 ay arasında ikinci el araç fiyatlarının düşmesi bekleniyor. 2023 sonuna kadar araç fiyatlarında ciddi bir düşüş beklenmiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Araç arıza tespit cihazı nasıl kullanılır?

İkinci el Araba Almak İsteyenler Şu an ne yapmalı?

İkinci el Araba Almak İsteyenler Şu an ne yapmalı?
İkinci el Araba Almak İsteyenler Şu an ne yapmalı?

İkinci el araba almak isteyen ve fiyatların düşmesini bekleyecek kişiler için biraz daha sürece ihtiyaç var. Araç fiyatlarının bir süre daha değişmeyeceği konusunda uzmanlar hemfikir. Uzmanlar herhangi bir yükseliş ihtimaline karşı ne kadar erken alırsanız o kadar iyi kanısındalar. Ama bilinmesi gereken önemli gerçek de şudur;

İkinci el araçlara olan talep azaldıkça fiyatlar da düşecektir. Haziran ayında beklenen düşüş gelmese de yıl sonuna doğru araç fiyatlarının düşeceği düşünülüyor. Lakin düşüş tek bir günde olmayacak, bir süreyi kapsayacak. Bu nedenle ikinci el araç almak isteyen ve bütçesi yetmeyen kişiler için 2024 yılı işaret ediliyor.

Dikkatinizi Çekebilir; Bayrampaşa Oto Ekspertiz

Çip Sorunu İkinci El Araç fiyatlarını ne oranda etkiliyor?

Çip Sorunu İkinci El Araç fiyatlarını ne oranda etkiliyor?
Çip Sorunu İkinci El Araç fiyatlarını ne oranda etkiliyor?

İkinci el araç fiyatlarının düşmesini engelleyen en önemli sorun çip sorunudur. Sıfır araç üretiminin azalması çip sorununu da beraberinde getirdi. Şu anda üretime yetişemeyen firmalar çip bulamadığı için üretim azalıyor ve araç fiyatları da bu nedenle düşmüyor. İkinci el araç fiyatları hiçbir zaman pandemi öncesi fiyatlara dönmeyecek ama belli bir düşüş önümüzdeki aylardan itibaren yaşanacak. Eğer ikinci el araç almayı düşünüyorsanız, firmamızın profesyonel ekibi tarafından yapılan ücretsiz ekspertiz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ekspertiz raporu alarak aracınızın mekanik, elektronik ve görsel durumu hakkında detaylı bilgi edinebilir ve güvenle alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bizi ziyaret etmek istiyorsanız Carranty ücretsiz ekspertiz noktalarına göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek diğer içeriklerimiz;
Sefaköy Oto Ekspertiz
Aracınızı Anında Değerinde Satmak İçin Kapsamlı Koruma Paketi
Aracınızı Koruma Altına Alın

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *